четверг

Вагітність і алергія

У житті кожної жінки буває момент, коли вона відчуває себе найщасливішою людиною на землі. Це час, коли в її організмі починає зароджуватися інше життя. Маленький чоловічок, яким він буде, коли виросте, чи буде здоровий, чим займатиметься? Але, перш за все її хвилює здоров'я майбутнього малюка. Як зберегти цей стан радості, сонячного світла в душі жінки? Що потрібно зробити, щоб виносити здорового маленького чоловічка, чи не вплинуть наші хвороби на нього, і що потрібно робити, щоб зменшити, наприклад, ризик виникнення у нього алергії?

Отже, алергія. Ця проблема є одній з найактуальніших для сучасної медицини. Цікаво, що приблизно кожен п'ятий житель планети має або мав ті або інші прояви алергії, а за останній час наголошується безпрецедентне збільшення її поширеності. За наслідками епідеміологічних досліджень алергічних хвороб в середньому близько 10% населення земної кулі страждають різними формами алергічної патології, а до теперішнього часу у 20% населення Європи і США виявляються різні алергічні реакції.

А ось за даними Міністерства охорони здоров'я Росії поширеність алергічних хвороб в нашій країні складає 10-15%. Особливо тривожним є значне зростання алергії у дітей. Саме з алергією зв'язують непереносимість тієї або іншої їжі приблизно в 35% випадків, а непереносимість ліків – в 70%.

Те, що алергія з кожним роком вражає всю більшу кількість дітей, ілюструє такий факт. Якщо серед європейців, народжених до 1960 року, поширеність атопічного дерматиту (одного з найчастіших шкірних проявів алергії) коливалася від 1,4 до 3,1%, то у дітей, народжених в 60-70-х роках ця цифра збільшилася до 3,8-8,8%, а серед народжених після 1970 року виросла до 20%. У Росії і країнах СНД поразка дітей алергічними захворюваннями коливається від 5,2 до 15,5%. При цьому прояви алергії можуть бути самими різними: харчова алергія, бронхіальна астма, нейродерматит, поліноз і так далі

Тепер ми підійшли до головного: чи можна як запобігти появі алергії у вашого малюка? Якщо розподілити чинники, що впливають на виникнення цієї проблеми, у міру їх значущості, то вийде ось яка картину:
- на першому місці коштує несприятлива екологічна ситуація там, де живе майбутня мама (забруднення навколишнього середовища, тобто повітря, продуктів харчування і води);
- на другому місці серед чинників, що викликають алергію, коштує штучне вигодовування дітей (алергія при цьому може виникнути майже в 80% випадків);
- далі можна назвати зловживання мамою високоалергенними продуктами (за статистикою ризик алергії у дітей це збільшує в 10 разів);
- ще один чинник, що викликає алергію, - це безконтрольне і необгрунтоване застосуванні високотоксичних лікарських препаратів і самолікування під час вагітності (це збільшує ризик розвиток дитячої алергії більш, ніж в 2 рази).

Перераховані чинники надають дуже серйозну дію на майбутнього малюка і приводять до порушення імунітету зростаючого організму. Крім того, вони прискорюють темпи проявів спадкової схильності до різних форм алергії у дітей.